KGW w Woli Libertowskiej zwyciężyło na Śląsku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KGW w Woli Libertowskiej zwyciężyło na Śląsku

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Nakle Śląskim, w dniu 13 listopada 2022 r., odbył się II etap VII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów” dla województwa śląskiego. Organizatorem i honorowym patronatem wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała Zastępca Dyrektora w Departamencie Oświaty i Polityki Społecznej Natalia Latocha. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali Dyrektorzy Oddziału Terenowego w Częstochowie: Konrad Jarzyński i Teresa Pala.

W Bitwie uczestniczyło 9 Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały zgłoszone na konkurs potrawy regionalne, a jurorzy oceniali je według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – KGW w Woli Libertowskiej  – Potrawa z Woli Libertowskiej,

II miejsce – KGW Mysłowianki w Mysłowie – Golonka Mysłowskiego Chłopa,

III miejsce – KGW w Puszczewie – Goleń wołowa z kością, duszona w winie z młodą kapustą i szparagami.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne: 5000 zł, 3500 zł i 2000 zł.

Podczas konkursu stoisko przygotował Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie, na którym prezentował materiały informujące o swojej działalności. Po finale konkursu odbył się występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Miedarzanie”.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za ogromne zaangażowanie i kultywowanie tradycji a zwycięskim kołom, gratulujemy.

OT Częstochowa

Informacje z regionów