„Jesień w polu i w ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Jesień w polu i w ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka”

W niedzielę 19 września br. w Kościerzynie odbyły się targi „Jesień w polu i w ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka”, których Organizatorem był Łódzki Oddział Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

Kościerzyński Dzień Ziemniaka był niepowtarzalną okazją do poszerzenia wiedzy oraz zapoznania się z nowościami związanymi z produkcją ziemniaka.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu dostojnych gości, w tym między innymi starosta sieradzki, przedstawiciele powiatu oraz parlamentarzyści z województwa łódzkiego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marek Sarwa - Z-ca Dyrektora KOWR OT/Łódź.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m.in. liczne konkursy i kiermasze, wystawa maszyn rolniczych,  środków do uprawy ziemniaków, poletka z kolekcją odmian ziemniaka i kukurydzy.
Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ziemniaków jadalnych, roślin ozdobnych i owocowych.

Koła Gospodyń Wiejskich serwowały swojskie jadło. Odwiedzający mogli posłuchać zespołów biesiadnych, zaś najmłodsi mogli spożytkować energię na dmuchanych zjeżdżalniach.

Na stoisku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pracownicy odpowiadali na pytania beneficjentów oraz częstowali jabłkami i sokami w ramach kampanii  „Polska smakuje”.

OT Łódź

Informacje z regionów