„Jawor – u źródeł kultury” - z miłości do polskiego folkloru - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Jawor – u źródeł kultury” - z miłości do polskiego folkloru

W dniu 1 maja br. w olsztyneckim skansenie odbył się regionalny finał konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie wsparł inicjatywę, która została zapoczątkowana w 2010 roku w Kielcach.

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową. Na Warmii i Mazurach była to już III edycja wydarzenia zorganizowanego przez Polskie Radio Olsztyn.

Tegoroczny konkurs został zorganizowany w 5 kategoriach: śpiewak, instrumentalista, kapela ludowa, zespół folklorystyczny, dziecięcy lub młodzieżowy zespół folklorystyczny.

Finał wydarzenia odbył się podczas Jarmarku Majowego w Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym w Olsztynku.

W imieniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nagrody wręczył Jacek Pawlik Zastępca Dyrektora KOWR OT w Olsztynie.

Zwycięzcy konkursu regionalnego wystąpią w ogólnopolskiej edycji konkursu „Jawor – u źródeł kultury” który odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Tokarni. Laureaci będą walczyć o zwycięstwo w finale ogólnopolskim konkursu, a także o nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wydarzenie było doskonałą  okazją do promocji polskiej żywności i regionalnych tradycji kulinarnych.

OT Olsztyn

Informacje z regionów