„Jarmark żywności prosto od Rolnika” podczas pikniku rodzinnego w Bykach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Jarmark żywności prosto od Rolnika” podczas pikniku rodzinnego w Bykach

W dniu 25 września br. na dziedzińcu zamku w Bykach w Piotrkowie Trybunalskim podczas pikniku rodzinnego organizowanego przez łódzki Urząd Marszałkowski, odbył się „Jarmark żywności prosto od Rolnika”

Organizatorem wydarzenia był Łódzki Oddział Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

W imprezie uczestniczyło wielu dostojnych gości, w tym między innymi Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz Marek Sarwa-  Z-ca Dyrektora KOWR OT/Łódź.

Na zwiedzających czekała bogata oferta lokalnych specjałów, m.in. pieczywo na zakwasie, sery, wędliny warzywa, owoce, przetwory oraz miody prosto z pasieki. Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz kwiatów, krzewów i drzewek ozdobnych.

Koło Gospodyń Wiejskich Rokszyce serwowało swojskie jadło. Zagrała Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice oraz Kapela Fakiry, zaś wieczorem odbył się koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Odwiedzający mogli też posłuchać utworów opery i operetki w wykonaniu lokalnych artystów. Dla najmłodszych przygotowana była strefa historyczna, dmuchane zjeżdżalnie oraz liczne konkursy z nagrodami.

Na stoisku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pracownicy odpowiadali na pytania beneficjentów oraz częstowali jabłkami, które były rozdawane uczestnikom wydarzenia w ramach kampanii „Polska smakuje”.

OT Łódź

Informacje z regionów