„Jarmark Wielkanocny #KupujŚwiadomie w Muzeum Wsi Lubelskiej” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Jarmark Wielkanocny #KupujŚwiadomie w Muzeum Wsi Lubelskiej”

W dniu 10 kwietnia br. na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się „Jarmark Wielkanocny #KupujŚwiadomie” organizowany pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we współpracy Dyrekcją Muzeum wsi Lubelskiej oraz TVP 3 Lublin.

Rynek muzealnego Miasteczka wypełniły Koła Gospodyń Wiejskich oraz Wystawcy zarejestrowani na stronie Polska smakuje z regionu Lubelszczyzny, którzy oferowali specjały na wielkanocny stół.

Świąteczny kiermasz był wspaniałą okazją do nabycia wyrobów rękodzielniczych zarówno spożywczych, jak i dekoracyjnych dedykowanych Świętom Wielkanocnym. Nie zabrakło tradycyjnych bab, mazurków, palm czy pisanek od Kół Gospodyń Wiejskich, które sprostały gustom najbardziej wymagających odbiorców. Konsumenci mieli również okazję do dokonania zakupów produktów ze znakiem PRODUKT POLSKI,  które zaoferowali  regionalni producenci zdrowej i wysokiej jakości żywności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: ekologiczne soki z rokitnika od BiGrim Maryniowski Grzegorz, oleje na zimno tłoczone z „Naturator” Robert Janowski, zakwas żytni na żur od Państwa Teresy i Mariana Albińskich, ryby wędzone metodą rzemieślniczą, miody od Pana Mieczysława Janika, zakwas na barszcz od „Bio-Rolan Andrzej Niewęgłowski oraz wiele innych lokalnych, świątecznych pyszności.

Przybyli na Jarmark goście mieli okazję do podziwiania dekoracji wielkanocnych które upiększyły wnętrza chałup z Żukowa i  z Bukowej, plebanii z Żeszczynki oraz dworu z Żyrzyna.

Podczas wydarzenia zorganizowana była  wystawa prac uczestników III Wojewódzkiego Konkursu na palmę i pisankę Wielkanocną.

Całość wydarzenia była transmitowana w TVP3 Lublin w programie „Wiosna z TVP 3 Lublin”.

Obecni na wydarzeniu pracownicy Krajowego Ośrodka  Wsparcia Rolnictwa OT Lublin na swoim stoisku informacyjno-promocyjnym udzielali informacji na temat ogólnopolskiej kampanii #KupujŚwiadomie oraz bieżących działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.  

OT Lublin

Informacje z regionów