Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku Warmińskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Jarmark Bożonarodzeniowy w Lidzbarku Warmińskim

17 grudnia br. odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy „Polska smakuje” w Lidzbarku Warmińskim. Pomysłodawcami wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie wraz z Lidzbarskim Domem Kultury.

Jarmark Świąteczny to doskonały czas na odkrywanie polskiej tradycyjnej żywności. Organizatorzy zaprosili lokalnych producentów i przetwórców żywności, rolników, Koła Gospodyń Wiejskich i rzemieślników, którzy w pięknej zimowej przedświątecznej atmosferze, mogli zaprezentować swoje wyroby. Mieszkańcy Lidzbarka i okolic skorzystali z możliwości zakupienia produktów niezbędnych do przygotowania Wigilii jak i świątecznych potraw z wysokiej jakości produktów. Lokalni producenci przywieźli na jarmark pyszne wyroby piekarnicze, regionalny chleb, ciasta, naturalny miód pszczeli, kiełbasy, sery, twarogi, ryby, przetwory owocowo-warzywne, smalec domowy, piernikowe chatki, ciasteczka i wiele innych pyszności.

Podczas przywitania Zastępcy Dyrektora KOWR OT w Olsztynie Jacek Pawlik i Marcin Kazimierczuk, zachęcali uczestników Jarmarku do świadomych zakupów, zwracania uwagi na pochodzenie żywności, jej jakość i skład. Zaprosili także do odwiedzenia stoisk z PRODUKTEM POLSKIM i odebrania małego upominku w postaci torby zakupowej „Polska smakuje”.

Jarmark odwiedził Święty Mikołaj, który wraz ze Śnieżynką uprzyjemnił czas najmłodszym pociechom. W ten mroźny sobotni dzień wszystkich rozgrzewała żołnierska gorąca grochówka. Zadumę i świąteczny klimat odczuć można było podczas konkursu kolęd i pastorałek. Uczestnicy wspólnie kolędowali by za chwilę zachwycić się uroczyście odpalonymi świątecznymi światełkami. Na zakończenie wydarzenia lokalni artyści zaprosili wszystkich mieszkańców na widowisko tańca z ogniem.

OT Olsztyn

My w Mediach:

https://olsztyn.tvp.pl/65151202/promocja-lokalnych-wyrobow-jarmark-w-lidzbarku-warminskim

https://radioolsztyn.pl/polska-smakuje-w-lidzbarku-warminskim-radio-olsztyn-na-jarmarku-swiatecznym

Informacje z regionów