Jarmark Bożonarodzeniowy Polska smakuje w Lidzbarku Warmińskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Jarmark Bożonarodzeniowy Polska smakuje w Lidzbarku Warmińskim

W dniu 19 grudnia br. w Lidzbarku Warmińskim odbył się Jarmark Świąteczny Polska smakuje zorganizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie wraz z Lidzbarskim Domem Kultury

Na deptaku przy Wysokiej Bramie w przedświątecznej atmosferze, wśród serdeczności i wzajemnego zrozumienia spotkali się mieszkańcy miasta i okolic z lokalnymi producentami żywności oraz wytwórcami rękodzieła.

Stragany uginały się od wspaniałych pierników, ciast, chleba z tradycyjnego pieca, wędlin, serów, miodów, grzybów i wszelkich świątecznych specjałów wytworzonych przez lokalnych producentów. Wytwórcy z gospodarstw rolnych i agroturystycznych, koła gospodyń wiejskich przygotowali produkty i półprodukty, wypieki i dania gotowe, których zapach i aromat nawiązał do świątecznej atmosfery pełnej rodzinnego ciepła.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Olsztynie ugościł pod namiotami Polska smakuje lokalnych producentów żywności wytwarzanej tradycyjnymi metodami oraz koła gospodyń wiejskich. Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek  w wykonaniu  Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii oraz The Ukrainian Folk uświetnił wydarzenie. Występy artystyczne podgrzewały atmosferę, natomiast przepyszny staropolski bigos serwowany przez pracowników OT KOWR rozgrzał uczestników jarmarku.

Obecni na jarmarku Zastępcy Dyrektora OT KOWR w Olsztynie, Jacek Pawlik wraz z Marcinem Kazimierczukiem złożyli serdeczne świąteczne życzenia mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego oraz zwrócili uwagę na możliwość  dokonywania świadomych zakupów produktów pochodzenia polskiego oraz wyprodukowanych przez polskich producentów żywności. Podkreślili tym samym znaczenie dokonywania świadomych wyborów zakupowych dla polskiej gospodarki.

Na jarmarku obecni byli m.in. Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, samorządowcy, przedstawiciele instytucji okołorolniczych oraz Kościoła.

Na stoisku KOWR OT uczestnicy otrzymali informacje na temat pakietu systemowych zmian dla rodzinnych gospodarstw rolnych w Polskim Ładzie oraz na temat mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, administrowanych przez KOWR.

OT Olsztyn

Informacje z regionów