Jarmark Bożonarodzeniowy Polska smakuje - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Jarmark Bożonarodzeniowy Polska smakuje

W dniu 18 grudnia br. na terenie siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT Łódź odbył się kolejny „Bazarek - prosto od rolnika” połączony z „Jarmarkiem Bożonarodzeniowym Polska Smakuje”.

Honorowy patronat nad imprezą objęli przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus oraz Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. W wydarzeniu udział wzięła TVP Łódź oraz Radio Łódź. 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali Janusz Ciesielski – Dyrektor KOWR OT Łódź oraz Z-cy Dyrektora: Beata Ozga – Flejszer oraz Marek Sarwa.

W „Jarmarku Bożonarodzeniowym Polska Smakuje wzięło udział 25 producentów żywności tradycyjnej, ekologicznej oraz wyrobów regionalnych (rzemiosła i rękodzieła) z województwa łódzkiego. Na stoiskach można było kupić wszystko to, co może przydać się na wigilijnym stole począwszy od smakowitych potraw, a skończywszy na świątecznych ozdobach, wykonywanych przeróżnymi technikami rękodzielniczymi.

Na jarmarku, licznie przybyli kupujący mogli nabyć ryby, wołowinę, kaczki, koguty, wędliny, wypieki przygotowane według tradycyjnych, regionalnych receptur, naturalne pieczywo, oleje tłoczone na zimno, makarony oraz miody oraz wyroby pszczele. Atrakcją dla smakoszy były z pewnością potrawy wigilijne serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Zalesie z Bogdanki (gmina Brzeziny, powiat brzeziński) oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Jankowa (gmina Łęczyca, powiat łęczycki). Nie zabrakło również jajek, mleka i serów krowich i kozich, soków i przetworów z żurawiny, warzyw i owoców.

Jarmark Bożonarodzeniowy Polska Smakuje odwiedził również św. Mikołaj, który rozdawał kupującym słodycze oraz przeprowadził Loterię Bożonarodzeniową, podczas której można było wygrać atrakcyjne nagrody w tym domki z miodem, gry planszowe, rakietki do gry w  babingtona, książki   oraz choinki. Fundatorami nagród byli: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Łódź, Wojewoda Łódzki, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział Regionalny w Łodzi.

Dało się wyczuć atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, którą podkreślały unoszące się w powietrzu zapachy pierników, gorącej czekolady, świątecznych potraw i innych specjałów proponowanych na jarmarku.

Dla miłośników sztuki i folkloru oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne nie zabrakło przepięknych bombek oraz innych ozdób choinkowych, w tym ręcznie dzierganych gwiazd i aniołów.

 

OT Łódź

Informacje z regionów