IV Podkarpackie Mleczne Laury - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

IV Podkarpackie Mleczne Laury

W dniu 30 marca br., w Sali Audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się czwarta edycja Podkarpackiego Mlecznego Lauru.

Podkarpackie Mleczne Laury mają na celu uhonorowanie najlepszych hodowców bydła mlecznego na terenie Podkarpacia. Głównym organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie, która jest jedynym pełnoprawnym reprezentantem środowiska hodowców bydła i producentów mleka w Polsce. Jest ona organizacją niezależną, dobrowolną i samorządną zrzeszającą w swoich szeregach ponad 11 000 członków skupionych w związkach regionalnych i rasowych. Są to hodowcy indywidualni, gospodarstwa państwowe, spółki Skarbu Państwa i prywatne, gospodarstwa spółdzielcze i dzierżawione. Od dnia 1 lipca 2006 r. Polska Federacja ma swoją reprezentację we wszystkich województwach w kraju.

Wydarzenie otworzył  Władysław Brejta Prezes Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp. z o.o., będący również Wiceprezesem Polskiego Związku Hodowców Bydła Simentalskiego, który podkreślił, że potencjał województwa w produkcji mleka nie jest wykorzystany w pełni.

Podczas wydarzenia zostało wręczonych kilkadziesiąt nagród w kilku kategoriach. Nagrody zostały wręczone m.in. przez Prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka –Leszka Hądzlika, który podziękował za zaangażowania i zachęcił do dalszej współpracy i korzystania z pomocy Federacji.

Oddział Terenowy KOWR w Rzeszowie reprezentował Dyrektor Jerzy Borcz.

OT Rzeszów

Informacje z regionów