IV Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w świętokrzyskim w powiecie pińczowskim. - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

IV Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w świętokrzyskim w powiecie pińczowskim.

25 czerwca 2022 r. na placu Samorządowej Instytucji Kultury KASZTELANIA w Kijach odbyło się Muzyczne Powitanie Wakacji któremu towarzyszył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM a także, rozstrzygnięto I powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu Bitwa Regionów.

Gmina Kije znalazła się na liście 12 miejscowości w województwie świętokrzyskim, w których odbywać się będą Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

Na zamku kasztelańskim do rywalizacji przystąpiło 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu pińczowskiego, które rywalizowały, co prawda nie na noże i widelce, ale jednak w zdecydowanie kulinarnym stylu – przygotowując potrawy charakterystyczne dla swojego regionu.

Powiatową, pińczowską rywalizację wygrała Kaczka po Dzierąsku, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dzierążni zajmując tym samym I miejsce. Królik w kapuście z grzybami i kartoflami przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Skałczanki w Bogucicach Pierwszych podbił kulinarne podniebienia Jury zdobywając II miejsce, zaś panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kokocie za Ziemniaczane pierogi z barszczem zdobyły trzecią nagrodę. Czeki dla zwycięskich kół o wysokości 1000 zł, 800 zł 500 zł wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Kielcach. Jacek Toś. Upominki dla każdego KGW ufundowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które wręczył Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Józef Cepil. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Kielce

Informacje z regionów