III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu 2021 r - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu 2021 r

W dniu 5 września br. na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbyło się III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie i Lubelskie Koło Pszczelarzy. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin.

III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu miało na celu  przybliżenie mieszkańcom Lubelszczyzny zalet spożywania i stosowania miodu oraz produktów pszczelich, jak również potrzeby chronienia tych pożytecznych owadów.

Wojewódzkie Święto Miodu jest najważniejszą imprezą pszczelarską w Lublinie organizowaną od 19 lat. Wydarzenie ma na celu promocję produktów pszczelich oraz pszczelarstwa jako dziedziny ściśle związanej z rolnictwem. Odbywa się w formie kiermaszu miodu, produktów pszczelich oraz zdrowych, regionalnych produktów z Lubelszczyzny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Archikatedrze, po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie reprezentował Marek Wojciechowski - Zastępca Dyrektora.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję degustować różne gatunki miodów oraz tradycyjne potrawy przygotowane z użyciem miodu.

Pracownicy OT KOWR w Lublinie zorganizowali  stoisko wystawiennicze pod szyldem „Polska smakuje” oraz informacyjno-konsultacyjne na którym informowano o bieżących działaniach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 

OT Lublin

Informacje z regionów