III Letni Bieg Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego w Durągu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

III Letni Bieg Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego w Durągu

W dniu 14 sierpnia br. w miejscowości Durąg odbyła się trzecia edycja „Letniego Biegu Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego w Durągu”

Stowarzyszenie „Rozwój w Duchu Tradycji – Ostrowin” przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej  zorganizowało wydarzenie promujące zdrowy tryb życia i odżywiania w połączeniu z upamiętnieniem Żołnierzy Wojska Polskiego.

W wydarzeniu wziął udział  Grzegorz Kierozalski - Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie,  Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda, ppłk Maciej Rypiński - dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej .

Otwarcie zawodów rozpoczęło się uroczystym podniesieniem flagi państwowej przez żołnierzy 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurka Dąbrowskiego” przez wszystkich uczestników.

Uczestnicy wzięli udział w rywalizacji na dystansach o różnej długości dostosowanych do możliwości i wieku biegaczy.  Podczas imprezy odbył się konkurs recytatorski i plastyczny dla dzieci : Zdrowe jedzenie – zdrowe życie.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały zdrowe posiłki i napoje dla uczestników oraz kibiców wraz z opisem wykonania i przedstawieniem wartości odżywczych.

Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Olsztynie na stoisku przedstawili informacje dotyczące certyfikowanej żywności, funkcjonowaniu portalu „Polska smakuje”, mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, administrowanych przez KOWR.

 

OT Olsztyn

Informacje z regionów