III Konferencja Rybacka z udziałem KOWR - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

III Konferencja Rybacka z udziałem KOWR

W dniu 18 marca br. w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, już po raz trzeci, odbyła się konferencja rybacka pod hasłem „Ichtiologia, rybactwo, przetwórstwo i akwakultura”

Konferencja zgromadziła około 100 uczestników: hodowców, producentów oraz przedstawicieli nauki związanych na co dzień z branżą rybacką, akwakulturą i szeroko pojętym rybołówstwem. Podczas wydarzenia poruszono między innymi tematy związane z regulacjami prawnymi na wewnętrznych wodach morskich, połowami ryb na Zalewie Szczecińskim oraz realizacją i efektami wdrażania Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

W prezerwach między poszczególnymi blokami tematycznymi zorganizowano degustację wielu gatunków popularnych i tych mniej znanych ryb, według różnorodnych, w tym tradycyjnych oraz regionalnych przepisów.

Ponadto w trakcie konferencji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie zorganizował specjalne stoisko informacyjno – promocyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

OT Szczecin

Informacje z regionów