II Konferencja Rybacka pod patronatem KOWR - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

II Konferencja Rybacka pod patronatem KOWR

15 lutego br. w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, już po raz drugi, odbyła się konferencja rybacka pod nazwą „Rybactwo Śródlądowe w Zachodniopomorskiem – potencjał i możliwości”.

Konferencja zgromadziła około 100 uczestników: hodowców, producentów oraz przedstawicieli nauki związanych na co dzień z branżą rybacką. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Agnieszka Śpiewak, zastępca dyrektora KOWR OT w Szczecinie.

Podczas konferencji poruszono między innymi tematy związane z działalnością i funkcjonowaniem Lokalnych Grup Rybackich oraz stanem realizacji wdrażania Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. Dyskutowano też nad najczęstszymi powodami rozwiązywania umów dzierżawnych z rybackimi użytkownikami wód.

Patronat honorowy nad konferencją objęli Wojewoda Zachodniopomorski, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Ponadto KOWR OT w Szczecinie zorganizował specjalne stoisko informacyjno – promocyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników spotkania.

Informacje z regionów