II Dzień Pola za nami - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

II Dzień Pola za nami

W dniu 06 czerwca br. przedstawiciele OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie wzięli udział w II Dniu Pola zorganizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Wydarzenie zostało zorganizowane na Polach Doświadczalnych Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pracownicy PODR przygotowali małe poletka z roślinami miododajnymi, co miało przybliżyć zwiedzającym uprawy powstające z myślą o pszczołach.

Dzień Pola były okazją do zapoznania  się z szeroką ofertą sprzętu rolniczego, maszyn i urządzeń. Pokaz i wystawa dronów przeznaczonych do nowoczesnego rolnictwa oraz maszyny precyzyjne znalazły licznych obserwatorów. Pszczelarze dodatkowo mieli okazję wziąć udział w Konferencji pn. „Bioróżnorodność w rolnictwie i na obszarach wiejskich.” Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pracy nowoczesnego ciągnika rolniczego z doczepioną wielofunkcyjną maszyną rolniczą.

Zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały potrawy z kukurydzy, które były przeznaczone do degustacji. Dzieci, oprócz dużej przestrzeni i możliwości wybiegania się miały okazje wziąć udział w grach i zabawach w tym z wykorzystaniem dmuchanych zjeżdżalni.

Na scenie oprócz występów artystycznych, prezentowano przygotowanie zakwasu na chleb, który każdy chętny mógł później zabrać do domu.

OT KOWR Rzeszów przygotował stoisko promocyjno-informacyjne, przy którym udzielał informacji na temat bieżącej działalności Oddziału.

OT  Rzeszów

Informacje z regionów