I Grunwaldzkie Spotkania Kół Gospodyń Wiejskich - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

I Grunwaldzkie Spotkania Kół Gospodyń Wiejskich

W dniu 5 października br. gmina Grunwald była świadkiem „Wielkiej Bitwy” Kół Gospodyń Wiejskich podczas I Grunwaldzkiego Spotkania KGW w Stębarku. W bitwie uczestniczyło osiem kół gospodyń wiejskich, które zaprezentowały swój dorobek kulinarny.

W rywalizacji nie było przegranych, gdyż wszystkie koła otrzymały nagrody. Wśród zaprezentowanych potraw było wiele charakterystycznych dla regionu Warmii, Mazur i Powiśla w tym m.in. Karmuszka i lin w śmietanie.

Dyrektora Generalnego KOWR Grzegorza Piętę reprezentował podczas wydarzenia Grzegorz Kierozalski Dyrektor OT w Olsztynie, który wspólnie z Panią Senator Rzeczypospolitej Polskiej Bogusławą Orzechowską uczestniczył w pracach jury konkursowego.

Spotkanie było także doskonałą okazją do poświęcenia oraz przekazania strażakom z OSP we Frygnowie nowego wozu bojowego współfinansowanego z budżetu państwa. Na zakończenie spotkania Biuro Powiatowe ARiMR w Ostródzie przeprowadziło dla pań z kół gospodyń wiejskich szkolenie w zakresie pozyskiwania środków finansowych na działalność kół.

Wydarzenie odbywało się pod Patronatem Honorowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

Informacje z regionów