Husów – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Husów – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 15 sierpnia 2022 r. na terenie Placu przy Kościele parafialnym w Husowie przy okazji Plebiscytu Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej ,,Złote Kłosy” odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie łańcuckim połączone z leżajskim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Powiatem Łańcuckim.

W konkursie rywalizowało 8 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatów łańcuckiego i leżajskiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się Apetyczna i klasyczna, chrupiąca z zewnątrz i soczysta w środku kaczka lasowiacka podana z sosem żurawinowym przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Judaszówce. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawce za przygotowanie Żurku staropolskiego, trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Grodzisko Dolne za Gołąbki z kaszą gryczaną i tartymi ziemniakami polane sosem grzybowym.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR Rzeszów – Józef Wyskiel. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Uczestnikami wydarzenia byli: Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie – Andrzej Kraska, Wiceprezes WFOŚiGW w Rzeszowie – Bogusław Kida, Starosta łańcucki – Adam Krzysztoń, Poseł na sejm RP – Kazimierz Gołojuch, Przedstawiciel KRUS – Rafał Krakowski.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej. W wydarzeniu udział wzięli także poseł na sejm RP – Piotr Uruski, poseł na sejm RP – Adam Śnieżek, Starosta sanocki – Stanisław Chęć a także Wojewoda Podkarpacka – Ewa Leniart.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom raz jeszcze gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów