Grzęska – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Grzęska – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 21 sierpnia 2022 r. na terenie Stadionu LKS Grzęska w Grzęsce przy okazji dożynek Gminy Przeworsk odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie przeworskim.

Organizatorami Pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przeworsku.

W konkursie rywalizowało 15 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu przeworskiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się Barszcz czerwony na zakwasie z krokietem przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Gorliczyna II. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Handlach Szklarskich za przygotowanie Zupy jabłkowej, zaś trzecie miejsce zajęły panie z KGW w Nowosielcach za Kotleciki z kaszy gryczanej w sosie borowikowym do tego sałatka ze świeżych warzyw.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR Rzeszów – Józef Wyskiel. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie – Magdalena Rożek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Przedstawiciel WFOŚiGW w Rzeszowie, Wójt Gminy Przeworsk – Daniel Krawiec, Poseł na sejm RP – Tadeusz Chrzan, Przedstawiciel KRUS w Rzeszowie – Anna Świderska-Ciupa.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów