Forum Spółdzielcze 2022 - ,,Rozwój Polskiej Spółdzielczości po pandemii COVID-19’’ - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Forum Spółdzielcze 2022 - ,,Rozwój Polskiej Spółdzielczości po pandemii COVID-19’’

W dniu 7 czerwca br. w Auli Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie odbyło się Forum Spółdzielcze 2022 pod hasłem „Rozwój polskiej spółdzielczości po pandemii COVID-19”. Spotkanie organizowane było przez Krajowe Stowarzyszenie Ruchu Spółdzielców.

Forum Spółdzielcze 2022  poświęcone było problemom polskiej spółdzielczości. Uczestnicy wydarzenia rozmawiali między innymi o perspektywach tego typu przedsiębiorstw i rozwoju sektora banków spółdzielczych w Polsce.

Zdaniem Organizatorów Forum  Spółdzielnie w Polsce bardzo dobrze poradziły sobie w okresie pandemii i lockdownu. Prezes Krajowego Stowarzyszenia Ruch Spółdzielców Ryszard Prus podkreślił, że wiele zrzeszeń świadczyło usługi w sytuacji, gdy na rynku nie było konkurencji. Przykładem może być spółdzielnia kominiarzy w Lublinie, która zgodziła się odwiedzać mieszkańców w czasie pandemii, ponosząc dodatkowe koszty, na świadczenie tych usług  w zamian otrzymując kilkadziesiąt nowych umów, a co za tym idzie  większe zysk.

Podczas Forum wręczone zostały odznaczenia „Zasłużony dla Ruchu Spółdzielczego”.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Marta Hempel, Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych Oddział Terenowy w Lublinie.

OT Lublin

Informacje z regionów