Forum Kół Gospodyń Wiejskich województwa śląskiego - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Forum Kół Gospodyń Wiejskich województwa śląskiego

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim 8 września br. odbyło się Forum Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Śląskiego podczas którego zorganizowano m.in. konkurs na najlepsze ciasto oraz potrawę z ziemniaka. Na spotkanie przybyło niemal 50 kół z całego regionu.

Śląskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich patronatem honorowym objęli: Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnik Rządu do spraw Lokalnych Inicjatyw Społecznych. W swoim wystąpieniu Anna Gembicka zachęcała panie z Kół Gospodyń Wiejskich do składania wniosków o wsparcie finansowe.

Organizatorem forum była Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim – Łucja Chrzęstek-Bar oraz Dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie – Tomasz Matyszczak. W wydarzeniu uczestniczył również Oddział Terenowy KOWR w Częstochowie, który na swoim stoisku udzielał informacji dotyczących działalności Ośrodka.

Wszyscy uczestnicy forum mogli zapoznać się z lokalnymi tradycjami, unikalnym rękodziełem oraz regionalnymi specjałami polskiej kuchni.

OT Częstochowa

Informacje z regionów