Finał olimpiady o żywieniu w Szczecinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Finał olimpiady o żywieniu w Szczecinie

Zwycięstwem Oliwii Andrasz z II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu zakończyła się w Szczecinie XXIII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Jednym ze sponsorów głównych nagród był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Nadrzędnym celem Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli kwestią racjonalnego żywienia, promocji zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji. Również i poziom zmagań jest z roku na rok coraz większy, o czym świadczy nie tylko ogromne zainteresowanie konkursem ale coraz to trudniejsze pytania stawiane uczniom podczas rozwiązywanego testu wiedzy.

Tegoroczny  finał olimpiady w Zespole Szkół nr 6 w Szczecinie obfitował w szereg ciekawych atrakcji oraz niespodzianek. Uczniowie wraz z opiekunami mogli uczestniczyć w cyklu prelekcji i wykładów poświęconych wiedzy o zdrowym odżywianiu, warsztatach i zajęciach kulinarnych, czy też wziąć udział w wycieczce po najpiękniejszych miejscach Szczecina.

Ostatecznie po dwudniowych zmaganiach jury konkursu ogłosiło końcowe wyniki. Pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Andrasz z II LO w Wałbrzychu, drugie miejsce zajął Piotr Koceniak z II LO w Mielcu, natomiast trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Kozłowskiemu, uczniowi Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 2 w Warszawie.

Dziękując wszystkim laureatom olimpiady jury konkursu podkreśliło, że już sam udział w wielkim finale jest sporym osiągnięciem. Wiele słów uznania padło też pod adresem opiekunów, którzy przez ostatnie miesiące przygotowywali swoich uczniów.

XXIII Edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności nie mogłaby się odbyć bez wielu darczyńców i sponsorów. Jednym z nich był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Smartwatche dla trzech finalistów olimpiady wręczyła Sylwia Posadzy, kierownik WRRR KOWR OT w Szczecinie.

Informacje z regionów