Finał konkursu ekologicznego - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Finał konkursu ekologicznego

W dniu 3 grudnia br. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się jubileuszowa XX edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu oraz wyróżnionych uczniów przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

W konkursie, którego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii, uczestniczyli najlepsi uczniowie szkół ponadpodstawowych z woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji, pierwsze miejsce zajął uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie Marcel Bartczak, który popisał się szeroką wiedzą podczas testu oraz odpowiedzi ustnych przed jury konkursowym.

W tym roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa postanowił przekazać upominki osobom wyróżnionym. Trzy nagrody powędrowały na ręce uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie i Kamieniu Małym oraz II L.O. w Szczecinie.

Chwilę po przyznaniu nagród laureatom, wszystkim finalistom konkursu i nauczycielom na auli pojawił się okazały tort, albowiem była to już dwudziesta, jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej, która jednocześnie związała się z obchodami 65 – lecia działalności ZODR w Barzkowicach. Specjalne życzenia wszystkim zebranym złożył uczestniczący w wydarzeniu Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. 

OT Szczecin

Informacje z regionów