Ferie z KGW Drogosze - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Ferie z KGW Drogosze

Koło Gospodyń Wiejskich w Drogoszach wyszło z inicjatywą zorganizowania warsztatów dla dzieci z sołectwa Drogosze w Gminie Barciany w województwie warmińsko-mazurskim. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie wsparł przedsięwzięcie bezzwrotną pomocą finansową.

Ferie zimowe to dla dzieci prawdziwy odpoczynek od szkoły. Jednak nie zawsze uda się go zorganizować aktywnie, a przecież nuda to najgorsze co mogłoby się przytrafić naszym pociechom.

Koło Gospodyń Wiejskich Drogosze zorganizowało dla dzieci wspaniałe ferie pełne kolorów, smaków, zapachów i uśmiechu. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których nauczyły się robić ciasteczka, babeczki, ślimaczki z tortilli i szaszłyki. Mogły dać ponieść się fantazji podczas warsztatów warzywno-owocowych tworząc zwierzątka z warzyw i owoców popijając własnoręcznie wyciśnięty sok. Nie zabrakło również konkurencji sportowych i animacji. Ogromną atrakcją był dla dzieci Bal z Olafem, na który przygotowały się podczas warsztatów manualnych tworząc wspaniałe maski karnawałowe. W uatrakcyjnienie czasu wolnego od szkoły włączyli się również przedstawiciele Nadleśnictwa Srokowo, którzy przekazali dzieciom wiedzę, jak budować budki lęgowe i ekologiczne karmniki dla ptaków.

Ferie zimowe przepełnione były zabawą i uśmiechem.

OT Olsztyn

Informacje z regionów