Europejska Akademia Kobiet Wiejskich - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Europejska Akademia Kobiet Wiejskich

W dniach 23-24 listopada br. w Starych Jabłonkach koło Ostródy odbyła się konferencja „Europejska Akademia Kobiet Wiejskich”, której organizatorem była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz biuro Europe Direct w Olsztynie.

W konferencji „Europejska Akademia Kobiet Wiejskich” uczestniczyły panie z kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Wydarzenie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy kołami oraz poszerzenia wiedzy z zakresu swojej działalności między innymi tradycji bożonarodzeniowych w kulturze Warmii, Mazur i Powiśla.

Konferencji towarzyszył konkurs „Magia Świąt”, podczas którego siedemnaście kół gospodyń wiejskich stanęło do zmagań w dwóch kategoriach: najpiękniejszego stoiska oraz wypieku świątecznego. Przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie uczestniczył w pracach komisji konkursowej. Konkurencja w wypiekach świątecznych była tak wysoka, że komisja przyznała aż trzy pierwsze miejsca. Wszyscy uczestnicy konferencji byli pod wrażeniem wystroju stoisk bożonarodzeniowych, gdzie można było zobaczyć wiele wspaniałych wyrobów rękodzieła pań i panów zrzeszonych w kołach gospodyń wiejskich.

OT Olsztyn

Informacje z regionów