Eliminacje Okręgowe XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Eliminacje Okręgowe XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie

W dniu 8 kwietnia br. na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyły się eliminacje okręgowe XLV edycji Olimpiady.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W tegorocznych eliminacjach okręgowych uczestniczyło 181 uczniów. Jury wyłoniło grupę 29 laureatów, którzy będą reprezentować okręg olsztyński podczas finału ogólnopolskiego w Bydgoszczy. W otwarciu wydarzenia wziął udział Jacek Pawlik Zastępca Dyrektora OT KOWR w Olsztynie.

Ze względu na pandemiczny charakter Olimpiady zrezygnowano z oficjalnego zakończenia wydarzenia, a nagrody i kwalifikacje zostaną przesłane bezpośrednio laureatom. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nagrodził cennymi nagrodami laureatów poniższych bloków tematycznych:

•             Amelia Długozima z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie – za zajęcie 1 miejsca w bloku Technologia Żywności;

•             Krzysztof Falba z Zespołu Szkół w Makowie Mazowieckim – za zajęcie 2 miejsca w bloku Agrobiznes;

•             Julia Ślużyńska z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku – za zajęcie 2 miejsca w bloku Gastronomia;

•             Mikołaj Szepel z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku – za zajęcie 2 miejsca w bloku Produkcja Zwierzęca.

Podczas wydarzenia funkcjonowało stoisko informacyjne KOWR, gdzie pracownicy OT w Olsztynie udzielali wyjaśnień i odpowiedzi na pytania dotyczące działań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

OT Olsztyn

Informacje z regionów