Dziesiąty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie skarżyskim i starachowickim w świętokrzyskim za nami! v - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dziesiąty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie skarżyskim i starachowickim w świętokrzyskim za nami! v

W dniu 28 sierpnia 2022 r. przy Amfiteatrze Szkoły Podstawowej w Mircu Starym podczas obchodzonego Święta Gminy Mirzec odbył się dziesiąty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap Konkursu kulinarnego Bitwa Regionów w powiecie skarżyski i starachowickim.

Wydarzeniu towarzyszył Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu skarżyskiego i starachowickiego zmierzyły się w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”. Do rywalizacji o najlepsze dania regionów przystąpiło dziesięć Kół Gospodyń Wiejskich. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się Porka Psiocha przygotowana przez KGW Trębolanki z Trębowca. Drugie miejsce zajęło KGW Brzezianeczki za Zalewajkę Świętokrzyską, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z KGW Trzeszkowianki za Gęś z Kaczolandii. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Upominki zostały ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach reprezentował Zastępca Dyrektora Dariusz Stachowicz.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy!

OT Kielce

Informacje z regionów