DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W OŚRODKU DORADZTWA ROLNICZEGO W KOŃSKOWOLI - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W OŚRODKU DORADZTWA ROLNICZEGO W KOŃSKOWOLI

W dniu 26 czerwca 2022 r. odbył się Dzień Otwartych Drzwi na Placu Wystawowym w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. KOWR był fundatorem nagrody za najlepsze Bezpieczne Gospodarstwo Ekologiczne.

Dzień Otwartych Drzwi to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez rolniczych jako święto rolników i doradców. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalające na osiąganie głównego celu Zielonego Ładu czyli zmniejszenia zużycia nawozów i środków ochrony roślin. Ponadto zostały przedstawione zagadnienia związane ze strategią „Od Pola do Stołu”, która ma za zadania wspieranie konsumentów w dokonywaniu zdrowych i zrównoważonych wyborów żywieniowych, przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności, kładzenie nacisku na wyraźne wzajemne powiązania między naszym zdrowiem, ekosystemami, łańcuchami dostaw
a także wzorcami konsumpcji.

Wydarzenie było też okazją do rozstrzygnięcia konkursu AgroLiga 2022, na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. Uroczystego wręczenia nagród laureatom w kategorii Bezpieczne Gospodarstwo Ekologiczne dokonał Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie Marek Wojciechowski.

Uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać najnowocześniejszy sprzęt rolniczy, ogrodniczy, a także nowinki z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich. Przez cały czas odbywały się liczne degustacje, konkursy i pokazy sztuki ludowej.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych udzielali informacji o bieżących działaniach OT KOWR oraz promowali stronę ,,Polska smakuje’’, pod szyldem której skupiają się polscy producenci certyfikowanej żywności wysokiej jakości.

OT Lublin

Informacje z regionów