Dynów – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dynów – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 7 sierpnia 2022 r. na terenie Ośrodka Turystycznego Błękitny San odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie rzeszowskim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie.

W konkursie rywalizowało 8 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu rzeszowskiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się Świeżonka na podkarpackim proziaku przygotowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko. Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Górnie za przygotowanie Pieczei klops z sarniną w sosie borowikowym z kaszą gryczaną i kapustą zasmażaną, zaś trzecie miejsce zajęły panie ze Stowarzyszenia KGW  w Zarzeczu za Gołąbki gałgany z sosem pomidorowym.

Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR Rzeszów – Józef Wyskiel. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundował Starosta rzeszowski – Józef Jodłowski, Zastępca Dyrektora KRUS w Rzeszowie – Aneta Makarska, Burmistrz Dynowa – Zygmunt Frańczak, Wójt Dynowa – Wojciech Piech, Wiceprezes WFOŚiGW w Rzeszowie – Bogusław Kida.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej oraz obejrzenia zawodów strongman.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów