Dwunasty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie jędrzejowskim w świętokrzyskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dwunasty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie jędrzejowskim w świętokrzyskim

4 września 2022 r. na stadionie sportowym w Skroniowie odbyły się dożynki powiatu jędrzejowskiego, podczas których odbył się dwunasty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, w trakcie którego rozstrzygnięto I etap Konkursu kulinarnego Bitwa Regionów w powiecie jędrzejowskim. Krajowy Ośrodek Wsparcia reprezentował Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach Jacek Toś.

Do rywalizacji stanęło 13 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały wyśmienite, regionalne potrawy. Komisja konkursowa oceniła potrawy i wybrała najlepsze danie przyznając:

I miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich „Sikoreczki” w Krzcięcicach za Krzcięcicki smakołyk –tulipan z gęsiną,

II miejsce dla KGW w Rożnicy za przygotowanie Salcesonu inaczej w sosie chrzanowym,

III miejsce dla KGW „Piekiełko” w Zakruczu za Kapustę – parzybrodę.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe upominki zostały ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wszystkim uczestnikom raz jeszcze przekazujemy wyrazy uznania za aktywną działalność związaną z kultywowaniem tradycji kulinarnych regionu i życzymy, aby promowanie rodzimej kuchni i folkloru przyniosło wiele satysfakcji ze wspólnej aktywności i zaangażowania na rzecz społeczności wiejskich. Już teraz trzymamy kciuki za kolejne etapy Konkursu.

OT Kielce

Informacje z regionów