Drugi Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Rososzy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Drugi Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Rososzy

W dniu 19 czerwca br. w Rososzy odbył się drugi na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięty został I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu ryckiego. Organizatorami wydarzenia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbył się podczas „„III Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych Powiatu Ryckiego” organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rykach we współpracy ze Starostwem Powiatowym i tygodnikiem „Twój Głos”.

W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 9 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu ryckiego z województwa lubelskiego.

Komisja konkursowa w składzie: Ekspertka Kulinarna Marzena Dudkowska, Przedstawiciel Biura Powiatowego ARiMR Ryki Ewelina Pośpiech, Przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS Ryki Sylwester Wawer przyznała 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Najlepszym daniem, według jury, okazała się Marchwianka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Dąbi. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Wrzosówce za przygotowane Zrazy wołowe z kluseczkami śląskimi i zasmażonymi buraczkami, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rososzy za Gołąbki wigilijne z kaszą gryczaną i grzybami. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyła Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: wystawa sztuki ludowej, występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem wioska słowiańska z warsztatami sztuki oraz koncerty muzyczne. Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się 25 czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osada, powiat włodawski oraz 26 czerwca br. na Stadionie w Zakrzówku, powiat kraśnicki.

OT Lublin

Informacje z regionów