Dożynkowe spotkanie „Rolników Pomorza i Kujaw” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dożynkowe spotkanie „Rolników Pomorza i Kujaw”

W sobotę 24 sierpnia br. w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku odbyło się Dożynkowe Spotkanie Rolników Pomorza i Kujaw.

Uroczystość, która odbyła się w Ciechocinku, była  wyjątkową formą podziękowania rolnikom regionu kujawsko-pomorskiego za ich ciężką pracę na roli.

Wśród uczestników znaleźli się laureaci Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz władze administracyjno-samorządowe województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas wydarzenia zostały wręczone wyróżnienia i odznaczenia, m.in. odznaczenia państwowe zasłużonym rolnikom z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aktu dekoracji dokonała Dyrektor Generalna w Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował z-ca Dyrektora Generalnego Wojciech Kędzia, Dyrektor OT w Bydgoszczy Stanisław Zimnicki oraz z-ca Dyrektora OT w Bydgoszczy Witold Dzierżak.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne, na którym prowadzono wiele rozmów na temat zmian w polskim rolnictwie.

Informacje z regionów