Dożynki Województwa Lubelskiego w Radawcu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dożynki Województwa Lubelskiego w Radawcu

W dniu 11 września 2022 r. w Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2022.

Uroczystości rozpoczęły się korowodem wieńców dożynkowych, po którym miała miejsce uroczysta msza święta. Gospodarzem dożynek był Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, który dokonał otwarcia uroczystości i powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, przedstawiciele instytucji okołorolniczych, mieszkańcy gminy i rolnicy. Zostały również odczytane listy od Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego Posła na Sejm RP, Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek oraz Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Zastępcy Dyrektora OT KOWR w Lublinie Anna Baluch oraz Marek Wojciechowski.

Po uroczystej mszy przedstawiono „Obrzęd dożynkowy i ceremoniał dzielenia się chlebem”. W czasie trwania dożynek, rozstrzygnięto konkurs na wojewódzki wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny i wieniec współczesny a następnie nastąpiło wręczenie nagród. Podczas dożynek odbywały się prezentacje gmin powiatu lubelskiego, występy zespołów ludowych. Można było również spróbować potraw regionalnych i tradycyjnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych zorganizowali stoisko informacyjno-promocyjne udzielając informacji o bieżącej działalności OT KOWR w Lublinie.

OT Lublin

Informacje z regionów