Dożynki województwa lubelskiego w Lubyczy Królewskiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dożynki województwa lubelskiego w Lubyczy Królewskiej

W dniu 12 września 2021 r. w Lubyczy Królewskiej odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2021. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie reprezentowała Dyrektor Kamila Grzywaczewska.

Uroczystości rozpoczęły się korowodem pocztów sztandarowych oraz wieńców dożynkowych, po którym odbyła się uroczysta msza święta. Gospodarzem dożynek był Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego, który dokonał otwarcia uroczystości i powitał przybyłych gości. W dożynkach uczestniczyli przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej oraz instytucji okołorolniczych, mieszkańcy gminy i rolnicy. Na dożynki przybył również wicepremier Jacek Sasin, który podziękował rolnikom za trud włożony w ich pracę.

W czasie wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na powiatowy i wojewódzki wieniec dożynkowy. Uroczystościom dożynkowym towarzyszyły inne wydarzenia: prezentacje gmin powiatu lubelskiego, występy zespołów ludowych oraz pokazy kawaleryjskie. Można było również spróbować potraw regionalnych i tradycyjnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych KOWR udzielali informacji
o bieżących działaniach instytucji oraz promowali aplikację mobilną ,,Polska smakuje’’, pod szyldem której skupiają się polscy producenci certyfikowanej żywności wysokiej jakości.

OT Lublin

Informacje z regionów