Dożynki w powiecie włodawskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dożynki w powiecie włodawskim

28 sierpnia 2022 r. w miejscowości Hanna, w powiecie włodawskim, odbyły się Dożynki Powiatu Włodawskiego. Uczestniczył w nich Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przygotował stoisko informacyjne.

Uroczystość dożynkową rozpoczęła Msza święta dziękczynna za zbiory, która odbyła się na terenie skansenu w centrum Hanny. Wzięli w niej udział włodarze z terenu powiatu włodawskiego, wójtowie Gmin: Hańsk, Stary Brus, Urszulin, Gminy Włodawa i Miasta Włodawa, Woli Uhruskiej i Hanna oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu.

Części oficjalnej towarzyszyło mnóstwo atrakcji artystycznych, przeplatanych wręczeniem wyróżnień dla regionalnych rolników i producentów rolnych, prezentacją poszczególnych gmin powiatu włodawskiego  oraz rozstrzygnięciem konkursów dożynkowych między innymi na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, który wygrała Gmina Wola Uhruska.

Odwiedzający dożynki mieli do dyspozycji szereg stoisk z rękodziełem, twórczością ludową oraz regionalnym jadłem przygotowanym przez lokalnych producentów i Koła Gospodyń Wiejskich.

Swoje stoiska informacyjne wystawiły również, działające na terenie powiatu włodawskiego, instytucje wspierające rolnictwo. Stoisko informacyjno-promocyjne wystawił również KOWR OT w Lublinie, w którym pracownicy KOWR udzieli informacji na temat zadań realizowanych przez KOWR.

Uroczystość Dożynkową Powiatu Włodawskiego zakończyły występy artystyczne, w których gwiazdą dożynek był zespół ROKICZANKA.

Stoisko informacyjne Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa prowadzili pracownicy Wydziału Kształtowania Ustroju Rolnego Sekcji Zamiejscowej w Białej Podlaskiej, którzy odpowiadali na pytania dotyczące działalności oraz mechanizmów obsługiwanych przez KOWR.

OT Lublin

Informacje z regionów