Dożynki Powiatowo-Gminne Skołoszów 2021 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dożynki Powiatowo-Gminne Skołoszów 2021

W dniu 29 sierpnia br. przedstawiciele OT KOWR Rzeszów uczestniczyli w Dożynkach Powiatu jarosławskiego oraz gminy Radymno, które odbyły się podczas IV Agro Targów Wschód w Skołoszowie.

Dożynki Powiatowo-Gminne Skołoszów 2021 odbyły się pod hasłem „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”.

Podczas wydarzenia reprezentacje poszczególnych miejscowości, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały tradycyjne wieńce dożynkowe, wykonane w  podziękowaniu za plony.

Czas zebranym umilali: Orkiestra Dęta z Sośnicy, Zespół Pieśni i Tańca Ostrowiacy oraz Powiatowe Ognisko Baletowe w Jarosławiu.

W czasie trwania dożynek KGW wzięły udział w konkursie: „Smaki Ziemi Jarosławskiej”. KOWR OT Rzeszów jako Partner wydarzenia ufundował nagrody.

Zwiedzający mieli ponadto okazję do skosztowania smacznych potraw przygotowanych przez zebrane Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych producentów w ramach Jarmarku Produktów i Potraw Regionalnych.

Przedstawiciele OT KOWR Rzeszów przygotowali stoisko promocyjno-informacyjne, gdzie udzielali informacji o bieżącej działalności KOWR.

OT Rzeszów

Informacje z regionów