Dożynki Gminy Sławno - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dożynki Gminy Sławno

W sobotę 7 września br. w Starym Krakowie odbyły się Dożynki Gminy Sławno.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji wszystkich rolników oraz w podziękowaniu za tegoroczne plony. Po ceremonii barwny korowód dożynkowy, uświetniony misternie wykonanymi wieńcami udał się na plac, gdzie odbyła się dalsza część Święta Plonów.

Gościem dożynek był minister Paweł Szefernaker który podziękował rolnikom za ich ciężką pracę oraz zaznaczył że rozwój gospodarczy kraju nie jest możliwy bez wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich.

Wśród wielu atrakcji jakie czekały na  biorących udział w uroczystościach dożynkowych gości, warto wymienić stoiska z rękodziełem, regionalne potrawy oraz koncerty na scenie. Na najmłodszych czekały dmuchane zabawki oraz animacje przygotowane przez Koszalińską Kompanię Rycerską

Pracownicy Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie przygotowali stoisko promocyjno - informacyjne, na którym można było uzyskać informacje nt. działań promocyjnych, które realizuje KOWR, o nowościach dotyczących platformy „Polska Smakuje” oraz uzyskać informacje dotyczące dzierżawy i kupna ziemi należących do zasobu KOWR.

Informacje z regionów