„Dni Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Kruszwicy ” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Dni Pola Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Kruszwicy ”

W środę 23 czerwca w Kruszwicy odbyły się „Dni Pola 2021” organizowane przez Cukrownię Kruszwica w ramach cyklu spotkań Krajowej Spółki Cukrowej S.A. z plantatorami a także branżą cukrowniczą.

Wśród znamienitych gości wydarzenia znaleźli się m.in. Jan Krzysztof Ardanowski – Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, Józef Łyczak – Senator RP oraz Dariusz Witczak - Burmistrz Kruszwicy.

W wydarzeniu wzięła udział ze swoją ekspozycją Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, a dla zwiedzających przygotowano moc atrakcji takich jak wizyta na plantacjach doświadczalnych, uczestnictwo w prezentacjach surowcowych i pokazach agrotechniki uprawy buraka cukrowego, udział w szkoleniu i konkursie Fundacji KSC „Pomaganie Krzepi” oraz Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych. Celem szkolenia, które poprowadził Krzysztof Czerwiński ekspert KRUS, było rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu BHP wśród rolników.

Czerwiec i lipiec to dla branży najlepsze miesiące w roku stąd tegoroczne „Dni Pola w Kruszwicy” okazały się cieszyć ogromnym zainteresowaniem wśród Plantatorów Buraka Cukrowego pozwalając na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń w uprawie buraków cukrowych. 

Informacje z regionów