Dni Pniew 2022 z udziałem KOWR - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Dni Pniew 2022 z udziałem KOWR

W dniu 4 czerwca br. OT KOWR w Poznaniu uczestniczył w pikniku rodzinnym pod nazwą „Sobota dla rodziny”, odbywającym się podczas obchodów Dni Pniew. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa wydarzenie powróciło do miasta. Oficjalnego otwarcia trzydniowego święta Pniew dokonał burmistrz Jarosław Przewoźny
wraz z Joanną Superczyńską, dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy. Liczba zainteresowanych mieszkańców nie tylko Pniew ale i okolicy świadczyła o trafności organizacji imprezy. „Sobota dla rodziny” to forma pikniku rodzinnego  z elementami edukacji, rekreacji i integracji skierowanego do całych rodzin.

 

Podczas wydarzenia z  mieszkańcami spotkali się m.in.: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Narodowy Fundusz Zdrowia Wielkopolski Oddział Wojewódzki w Poznaniu, Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. W obchody włączyła się również Komenda Powiatowej Policji w Szamotułach, Komenda Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz z Komisariat Wodny w Poznaniu.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko promocyjno-informacyjne przygotowane przez OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu, na którym pracownicy udzielali informacji na temat mechanizmów i działań administrowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na najmłodszych czekały animacje i gadżety. Dzieci z chęcią kolorowały kolorowanki i rozwiązywały krzyżówki dotyczące zdrowego żywienia. Spotkania z maluchami były doskonałą okazją do przypomnienia jak ważne są warzywa i owoce w codziennej diecie.

OT Poznań

Informacje z regionów