Czy często wybieramy w sklepach regionalne produkty? KOWR OT Kraków w TVP 3 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Czy często wybieramy w sklepach regionalne produkty? KOWR OT Kraków w TVP 3

Podczas programu „Tematy dnia” emitowanego w TVP 3 Kraków, Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych KOWR OT Kraków - Piotr Szopa wraz z drugim zaproszonym gościem, Januszem Ficem – szefem kuchni, dyskutowali nt. naszych codziennych wyborów konsumenckich.

Coraz częściej mówi się jak istotne dla rodzimej gospodarki są nasze codzienne wybory konsumenckie oraz jak szukać dobrej, rodzimej żywności na sklepowych półkach. Temat ten jest zarówno ważny dla naszych lokalnych producentów, jak i przede wszystkim dla nas samych - konsumentów.

Podczas programu „Tematy dnia” zaproszeni goście zgodnie podkreślili istotę wyboru produktów pochodzących od lokalnych producentów, jak również bogactwo oferty oraz wysoki standard regionalnej żywności.

Istotną kwestią jest uświadamianie zarówno producentów jak i konsumentów nt. oznaczeń umieszczanych na opakowaniach. Stąd akcja „Polska Smakuje”, która promuje żywność z certyfikatami i oznaczeniami, w tym oznaczenia PRODUKT POLSKI, przeznaczone dla produktów wytworzonych w naszym kraju.

Link do audycji:

https://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/krakow/informacje/tematy-dnia/wideo/10122020/51274158

OT Kraków

Informacje z regionów