Czorsztyńska Jesień – Piknik Rodzinny w województwie małopolskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Czorsztyńska Jesień – Piknik Rodzinny w województwie małopolskim

„Czorsztyńska Jesień” to Piknik Rodzinny, który odbył się 26 września 2021 roku w miejscowości Czorsztyn. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem rodzin z terenu gminy oraz turystów, którzy przebywali w tym czasie w okolicy Gorców i Pienin. Oddział Terenowy KOWR w Krakowie reprezentowała p. dyrektor Janina Burzyńska.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, odprawioną w Kościele Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Czorsztynie, gdzie dziękowano za plony oraz proszono o łaski na kolejny rok.

Degustacji potraw tradycyjnych i grillowanych, przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, towarzyszyły występy zespołów muzycznych oraz solistów. Wystąpiły m.in. zespoły kultywujące muzyczne tradycje góralskie, zespoły młodzieżowe, zespoły prezentujące tradycyjne tańce góralskie oraz amatorskie zespoły teatralne.

W ramach Pikniku Rodzinnego dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji: animacji, placu zabaw czy konkursów.

Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT Kraków na swoim stoisku informacyjno-promocyjnym prezentowali informacje na temat mechanizmów administrowanych przez KOWR oraz odpowiadali na wszelkie zadane pytania dotyczące działalności KOWR.

 „Czorsztyńska Jesień” zakończyła się koncertem zespołu folkowo-rockowego oraz zabawą taneczną.

OT Kraków

Informacje z regionów