Cykl zawodów „Piker Summer Jumping Cup” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Cykl zawodów „Piker Summer Jumping Cup”

W dniach 6-7 sierpnia oraz 24-25 września 2022 r. na terenie stajni Piker w Stoczku Kolonii, gmina Niemce odbyły się cykle zawodów jeździeckich pn. „Piker Summer Jumping Cup”. Organizatorem przedsięwzięcia był Lubelski Związek Jeździectwa z siedzibą w Lublinie.

Wydarzenie realizowane było jako cykl zawodów regionalnych z zasięgiem ogólnopolskim, w którym uczestnictwo zgłosiły kluby i sekcje jeździeckie z całej Polski (ok. 150 jeźdźców, 200 koni). Celem zawodów jest promowanie jeździectwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, aktywizacja fizyczna młodych ludzi, zachęcenie ich do uprawiania sportu, promowanie województwa lubelskiego oraz partnerów wydarzenia. Partnerami wydarzenia byli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy, TVP3 Lublin, Radio Lublin oraz liczne podmioty prywatne.

Zawody zgromadziły wielu jeźdźców którzy przez cztery dni rywalizowali w konkursach, pokonując przeszkody od 30cm aż do 130cm wysokości. Zwycięzcom którzy zajęli I, II i III miejsce w kategorii Runda Srebrna oraz Runda Akademicka pracownicy KOWR OT w Lublinie wręczyli puchary. Udział w wydarzeniu stanowił doskonałą okazję do przybliżenia informacji na temat działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

OT Lublin

Informacje z regionów