„Chleb Ziemi Łódzkiej’’ - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Chleb Ziemi Łódzkiej’’

W dniu 16 lutego br. w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Chleb Ziemi Łódzkiej’’ skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich oraz przetwórców prowadzących Rolniczy Handel Detaliczny z terenu województwa łódzkiego.

Chleb upieczony przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokszycach , powiat piotrkowski  zdaniem jury okazał się najsmaczniejszy z pośród wszystkich bochenków biorących udział w zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi i Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach konkursie „Chleb Ziemi Łódzkiej’’. Jego celem było kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z domowym wypiekaniem chleba, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, pielęgnowanie szacunku dla chleba, a także propagowanie spożycia pełnowartościowego pieczywa, wytworzonego z zastosowaniem tradycyjnych składników i metod.

Nagrody najlepszym KGW wręczała  Anna Gębicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju wsi w towarzystwie Janusza Ciesielskiego, dyrektora OT KOWR w Łodzi oraz  posła ziemi łódzkiej Roberta Telusa.

Wypiek  chleba z mąki mąki orkiszowej pochodzącej z  ziarna uzyskanego z upraw prowadzonych na poletkach doświadczalnych Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą  w Bratoszewicach zadeklarowało  70 kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa łódzkiego.

Wyniki konkursu

I  MIEJSCE -   Koło Gospodyń Wiejskich w Rokoszycach powiat piotrkowski, gm. Wola Krzysztoporska

II MIEJSCE -  Koło Gospodyń Wiejskich w Psarach powiat łowicki, gm. Bielawy

III MIEJSCE – Koło Gospodyń Wiejskich w Adamowie powiat opoczyński, gm. Opoczno

Wyróżnienia:

Koło Gospodyń Wiejskich  SAMI SWOI  w  Mierzynie powiat piotrkowski, gm. Rozprza

Koło Gospodyń Wiejskich  Zmożna Wola powiat piotrkowski, gm. Rozprza

Koło Gospodyń Wiejskich Marianów Rogowski powiat brzeziński, gm. Rogów

Koło Gospodyń Wiejskich w Lniśnie powiat skierniewicki, gm. Godzianów

 

OT Lublin

Informacje z regionów