Bukowsko – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bukowsko – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 14 sierpnia 2022 r. na terenie Stadionu Piłkarskiego LKS Bukowianka przy okazji dożynek Gminy Bukowsko odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie sanockim.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminą Bukowsko. W konkursie rywalizowało 16 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu sanockiego w województwie podkarpackim. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazał się Staropolski żurek na zakwasie z prawdziwkami przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nagórzanach „Nagórzanki”. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Załużu za przygotowanie Bigosu Soplicy, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowotańcu za Gołąbki z hreczki z grzybami w sobie grzybowym. Nagrody w postaci czeków wręczył Zastępca Dyrektora OT KOWR Rzeszów – Mariusz Król. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.

W wydarzeniu udział wzięli: Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie – Wiesław Polek, Dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rzeszowie, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego – Robert Pieszczoch, Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie – Adam Skiba, Wójt Bukowska – Marek Bańkowski, Dyrektor KRUS w Rzeszowie – Bogdan Ryznar a także poseł na sejm RP – Piotr Uruski, poseł na sejm RP – Adam Śnieżek oraz Starosta sanocki – Stanisław Chęć.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej. Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów