„Bitwa regionów” w Piątnicy oraz w Kobylin-Borzymy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Bitwa regionów” w Piątnicy oraz w Kobylin-Borzymy

W dniu 16 lipca 2022 r. w powiecie łomżyńskim odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Bitwa regionów”, a dnia 17 lipca 2022 r. w powiecie wysokomazowieckim.

16 lipca br. konkurs odbył się na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy. Wydarzenie zostało połączone z Turniejem Charytatywnym dla Filipka Nowakowskiego. Uroczystego otwarcia pikniku dokonali Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Dyrektor OT KOWR w Białymstoku Jadwiga Zabielska.

W trakcie wydarzenia 8 Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowało dania konkursowe charakterystyczne dla swojego regionu. Po intensywnych obradach komisja konkursowa zadecydowała przyznać: I miejsce za potrawę „Gulon z Jełoźec” wykonaną przez KGW Dobry Las, II miejsce za „Rejbak-babkę ziemniaczaną” przygotowaną przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Jankowianki", natomiast III miejsce uzyskał „Pasztet z królika” wykonany przez KGW w Dobrzyjałowie. Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR, które wręczyli Lech Antoni Kołakowski oraz Jadwiga Zabielska.

 

17 lipca br. eliminacje powiatowe konkursu odbyły się podczas „I Powiatowego Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich w Kobylin-Borzymy" w powiecie wysokomazowieckim. W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski, Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Dyrektor OT KOWR w Białymstoku Jadwiga Zabielska oraz Z-ca Dyrektora OT KOWR Jarosław Lutyński. Podczas pikniku do bitwy na smaki przystąpiło 10 Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa, której przewodniczył ekspert kulinarny wyłoniła trzy najlepsze potrawy: I miejsce „Pijak w słoninie” - KGW „Kobylińskie Maczki”, II miejsce "Pierogi z mięsem" - KGW w Dąbrowie Moczydłach, III miejsce „Babka ziemniaczana sołtysa" - KGW „Basiewianki”. Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody pieniężne w postaci czeków ufundowane przez KOWR. Bogaty program zjazdu KGW obfitował w szereg atrakcji, w tym pokazy kulinarne, konkursy, występy zespołów a przede wszystkim znakomite potrawy serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich które sprawiły, że inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem osób odwiedzających.

OT Białystok

Informacje z regionów