Bitwa Regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Żurominie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bitwa Regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Żurominie

W dniu 26 czerwca br. na placu Józefa Piłsudskiego w Żurominie odbył się trzeci na Mazowszu Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu żuromińskiego. Organizatorami wydarzenia byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP, Janusz Kuklewicz, Dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury oraz Z-ca Dyrektora OT KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj powitali gości i oficjalnie rozpoczęli Piknik.

W konkursie rywalizowało 15 kół gospodyń wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu żuromińskiego. W opinii komisji konkursowej, najlepszym daniem okazała się kaczka pieczona przygotowana przez KGW Przeradz Wielki. Drugie miejsce zajęło KGW „Karniszynianki” za „Fajerczaki”- placki ziemniaczane z twarożkiem domowym, zaś trzecie miejsce zajęły Panie z KGW „Zieluń” za żeberka po dworsku.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji m.in. m wystawa maszyn rolniczych, pokaz sprzętu wojskowego oraz musztry czy pokaz zumby

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM, które odbędą się 2 lipca br. w Górznie (powiat garwoliński) oraz 3 lipca br. w Jastrzębiu (powiat szydłowiecki).

 

Informacje z regionów