Bitwa regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Środzie Wielkopolskiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bitwa regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Środzie Wielkopolskiej

W niedzielne popołudnie 10 lipca 2022 r. na targowisku miejskim w Środzie Wielkopolskiej odbył się kolejny w Wielkopolsce Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie I etapu konkursu „Bitwa Regionów” w powiecie średzkim.

Do udziału w konkursie przystąpiło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu średzkiego, by zaprezentować jury regionalne potrawy i powalczyć o miano najlepszego dania regionu. Komisja konkursowa oceniła potrawy i pierwsze miejsce przyznała kaczce nadziewanej jabłkami i modrą kapustą przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich Murzynowo Leśne, drugie miejsce otrzymała polewka babci Marysi wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich Giecz, na trzecim miejscu znalazła się kaczka nadziewana z pyzami i buraczkami podana przez Koło Gospodyń Wiejskich Garby.

Nie umknął uwadze jury smak kapuśniaku z chlebkiem przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Chudzice, za który komisja przyznała wyróżnienie.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Poseł na Sejm RP Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik oraz Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu reprezentował Dyrektor Bogdan Fleming.

Pogoda sprzyjała wydarzeniu, a zapewnione atrakcje i znakomite jedzenie sprawiły, że był to przyjemnie spędzony czas.

OT Poznań

Informacje z regionów