Bitwa Regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Miłosławiu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bitwa Regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Miłosławiu

Pierwszy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, a zarazem I etap konkursu „Bitwa Regionów” w województwie wielkopolskim odbył się w Miłosławiu w powiecie wrzesińskim w niedzielę 26 czerwca 2022 roku.

Do rywalizacji o miano najlepszej potrawy regionalnej przystąpiło sześć Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa w składzie: Aldona Jankowska – przewodnicząca, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Natalia Jaroszewska – zastępca przewodniczącego, szefowa kuchni w restauracji Hotel Restaurant Boss, Alicja Jaworowska-Piasecka – członek, wykładowca WSHiG w Poznaniu, nauczyciel w ZS im. Gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie oddział w Murowanej Goślinie, Izabela Starosta-Byczyńska – członek, nauczyciel w ZS im. Gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie oddział w Murowanej Goślinie wyłoniła trzy zwycięskie potrawy powiatu wrzesińskiego:

I miejsce – zajęła Gęś po Wielkopolsku – przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Słomowie "Słomowianki",

II miejsce Rolada z kaczki z kluskami na szagę – Koło Gospodyń Wiejskich Kołaczkowianki,

III miejsce Zupa „Ślepe Ryby” – Koło Gospodyń Wiejskich Dolina Wrześnicy w Psarach Polskich.

Finaliści otrzymali nagrody w postaci bonów ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa: za I miejsce – nagroda o wartości 1000 zł brutto, II miejsce – nagroda o wartości 800 zł brutto, III miejsce – nagroda o wartości 500 zł brutto.

Organizatorami konkursu byli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu reprezentował Zastępca Dyrektora Marian Markiewicz.

Podczas wydarzenia nie zabrakło pysznego jedzenia, pięknej pogody i dobrej zabawy.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a zwycięskim kołom składamy gratulacje.

OT Poznań

Informacje z regionów