Bitwa regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Miasteczku Krajeńskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Bitwa regionów Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Miasteczku Krajeńskim

W sobotę 2 lipca 2022 roku w Miasteczku Krajeńskim odbył się kolejny w Wielkopolsce Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie I etapu konkursu „Bitwa Regionów” w powiecie pilskim.

Do konkursu przystąpiło dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa oceniła potrawy i pierwsze miejsce przyznała gęsi pieczonej z jabłkami i suszonymi śliwkami przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wolsku, na drugim miejscu znalazła się rolada wołowa ze śliwkami i boczkiem, sosem śliwkowym w towarzystwie szagówek i czerwonej kapusty podana przez Koło Gospodyń Wiejskich "Włościanki" Białośliwie, trzecie miejsce otrzymał schab w marynacie z powideł śliwkowych w towarzystwie szagówek zaprezentowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Kościerzyn Wielki.

Wybór zwycięskich potraw nie był łatwy, dlatego też jury przyznało wyróżnienia dla: Koła Gospodyń Wiejskich "Ujścianki" w Ujściu za burgera z kaczką, Koła Gospodyń Wiejskich w Ługach Ujskich, za golonkę z grochem i kapustą oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich w Kłodzie "Kłodzianki", które przygotowało kotlety rybne w nowej odsłonie.

Finaliści otrzymali nagrody w postaci bonów ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa w wysokości: 1000 zł za I miejsce, 800 zł za II miejsce i 500 zł za III miejsce.

W wydarzeniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Starosta pilski Eligiusz Komarowski, Wójt Gminy Miasteczko Krajeńskie Krzysztof Jacek Oświecimski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu reprezentował Dyrektor Bogdan Fleming.

W tle toczącego się konkursu kulinarnego trwał sportowo-rekreacyjny piknik strażacki pod patronatem Starosty pilskiego oraz Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Miasteczko Krajeńskie. Liczne atrakcje podczas odbywających się pikników, smaczne potrawy i piękna pogoda sprawiają, że cieszą się one dużym zainteresowaniem odwiedzających.

OT Poznań

Informacje z regionów