„Bitwa regionów” i Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Supraślu oraz Kołakach Kościelnych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Bitwa regionów” i Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Supraślu oraz Kołakach Kościelnych

W dniu 9 lipca 2022 r. w Supraślu – powiat białostocki oraz w dniu 10 lipca 2022 r. w Kołakach Kościelnych – powiat zambrowski, odbyły się eliminacje powiatowe konkursu „Bitwa regionów”.

Organizatorami wydarzeń były: samorządy miasta Supraśl i gminy Kołaki Kościelne, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

9 lipca w Supraślu uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Z-ca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku Henryk Dębowski oraz Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. W wydarzeniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Mieczysław Baszko. Do kulinarnej rywalizacji przystąpiło 8 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla województwa podlaskiego. W opinii Komisji, której przewodniczył ekspert kulinarny rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Najlepszym daniem okazał się "Salceson "Babuni" pieczony z podrobów” przygotowany przez KGW w Karakulach, który uplasował się na I miejscu, II miejsce zajęły „Zaguby” serwowane przez KGW Olmonciaki, natomiast na miejscu III uplasowały się "Pierogi z podlaskiej krainy” podane przez KGW w Obrubnikach Misz Masz.

10 lipca w Kołakach Kościelnych do kulinarnych zmagań przystąpiło 6 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu zambrowskiego, które przygotowały dania charakterystyczne dla swojego regionu. Otwarcia pikniku dokonał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski oraz Z-ca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku Jarosław Lutyński. Komisja Konkursowa po intensywnych obradach wyłoniła zwycięzców: I miejsce – KGW w Szczodruchach za potrawę "Chłopskie roladki wołowe”, II miejsce - KGW Zagrobianki za potrawę „Dzieło życia kasztanowca z trawą Presji”, III miejsce - KGW Sreberka w Srebrnej za potrawę "Tuszonka wieprzowa”.

Zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały nagrody pieniężne w postaci bonów ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł za I miejsce, 800 zł za II miejsce i 500 zł za III miejsce.

Serdecznie gratulujemy

OT Białystok

Informacje z regionów