Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich w Tarnówce - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich w Tarnówce

Biesiada w Tarnówce była kontynuacją organizowanych corocznie biesiad dla Kół Gospodyń Wiejskich. Na hali sportowej w Tarnówce w powiecie złotowskim, spotkało się 70 Kół Gospodyń Wiejskich funkcjonujących w Północnej Wielkopolsce. W wydarzeniu udział wzięło ok. 600 osób.

Wydarzeniu towarzyszyła niesamowita atmosfera, przepyszne regionalne i tradycyjne potrawy oraz muzyka. Były to doskonale chwile do integracji i wymiany doświadczeń przedstawicieli KGW z różnych regionów. Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Puda,  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Michał Zieliński, Wojewoda Wielkopolski. Michał Zieliński wspólnie z Angeliką Możdżanowską, poseł Parlamentu Europejskiego wręczyli – w imieniu Bogdana Fleminga, Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Poznaniu –  podziękowania i nagrody dla najbardziej aktywnych Kół, za codzienne zaangażowanie w rozwój obszarów wiejskich.

 

Wydarzenie uświetniły zespoły Sonata z Okonka i miejscowi Tarnowianie, a gwiazdami wieczoru byli Mariusz Kalaga i Krzysztof Koniarek z zespołem.

 

OT Poznań

Informacje z regionów